Dekoracje okienne Wrocław

Ostatnie lata przyniosły ze sobą zmiany, które mocno przeorganizowały życie wielu z nas. Spędzając więcej czasu w domu, zaczęliśmy uważniej przyglądać się własnemu otoczeniu, a co za tym idzie – przywiązywać większą wagę do klimatu panującego we wnętrzach, w których często przebywamy. Tworzenie tej atmosfery to w dużej mierze rola dekoracji okiennych, takich jak firany, zasłony oraz rolety. Ale właściwe dobranie ich jest istotne jeszcze z kilku innych powodów. Oprócz tego, że odpowiadają za charakter aranżacji oraz pełnią funkcję dekoracyjną, pomagają też zamienić wnętrze w przytulny, prywatny azyl, doskonale osłonięty przed ciekawskimi spojrzeniami i zapewniający poczucie bezpieczeństwa.

Długie zasłony do salonu

Firany i zasłony - wyjątkowa oprawa dla okien

Bez względu na to, czy urządzamy nowoczesne czy bardziej tradycyjne wnętrze, podczas wyboru dekoracji okien, wybór najczęściej pada na firany i zasłony, które z łatwością odnajdą się w aranżacjach o różnej stylistyce. Decydują o tym głównie sposób ich marszczenia i upięcia, a także tkanina, z jakiej zostały wykonane. Jej struktura działa na nasze zmysły – głównie wzrok i dotyk. Dlatego najczęściej „ubieramy” wnętrze w miękkie materiały w ciepłych kolorach o wyrazistych fakturach.

Rolety, czyli minimalizm i prostota

Świetną alternatywą dla firan i zasłon są doskonale wyglądające, a przy tym niezwykle praktyczne rolety. Często sięgają po nie miłośnicy minimalizmu i prostoty, którzy jednocześnie chcą mieć do wyboru wiele opcji. Szeroka oferta producentów (zarówno jeśli chodzi o mnogość wykorzystanych materiałów, jak i ich różnorodne właściwości) zdecydowanie zachęca do poszukiwań.

Nowoczesne dekoracje okien – jak je wybierać?

Wybór dekoracji okiennych wpływa na nastrój panujący we wnętrzu. Ich rodzaj, kolor i sposób dopasowania do okna mają tutaj ogromne znaczenie, ale wygląd musi iść w parze z funkcjonalnością. Właśnie dlatego warto dostosować zasłony, firany lub rolety do pomieszczenia, w jakim mają się znaleźć.

Dekoracje okienne - MartId Wrocław

I tak na przykład w salonie, obok tradycyjnych firan i zasłon, sprawdzą się również doskonale do nich pasujące rolety rzymskie. W sypialni szczególnie ważne będzie utrzymanie odpowiedniego poziomu światła i zapewnienie prywatności, dlatego dobrym rozwiązaniem okaże się wybór tkanin o grubszym splocie lub rolet zaciemniających, które zatrzymują promienie słoneczne. Kuchnia i łazienka to z kolei miejsca, gdzie kluczowe będą zapewne łatwość czyszczenia, wodoszczelność i odporność na zabrudzenia oraz wilgoć. Lepiej od firan czy zasłon sprawdzą się tu tradycyjne rolety zwijane.

Długie zasłony jako ciekawa dekoracja pokoju

Jak widzisz, dobierając nowoczesne dekoracje okien do wymarzonej aranżacji, trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Dlatego gorąco zachęcam Cię do skorzystania z profesjonalnej pomocy w ich dopasowaniu. Zasługujesz na rozwiązanie, które odmieni Twoje wnętrze nie do poznania – i dokładnie takie Ci zaproponuję!