Domek letniskowy – weekendowa odskocznia od codzienności

Niszowe miejsca jako sposób na spędzenie wolnego czasu

Tegoroczna wiosna jest inna niż wszystkie, które znamy. Wirus Covid-19 wtargnął w nasze poukładane życie i całkowicie zmienił postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. Znalazło to swoje odbicie w prawdziwym boomie na działki rekreacyjne.

 

Im bardziej na uboczu i z dala od gwarnych ośrodków turystycznych, tym lepiej. W Kotlinie Kłodzkiej i Kotlinie Jeleniogórskiej domki letniskowe rosną niczym grzyby po deszczu, budowane w bardzo różnym stylu – od tradycyjnych z bali po skandynawski design. Co komu w duszy gra.

Domek Brda w nowej odsłonie

Prawdziwy renesans przeżywa legendarny z czasów PRL-u domek Brda w mocno unowocześnionej formie.

Nowoczesny design

Z wielkimi przeszkleniami, kominkiem, nowoczesną łazienką i minimalistyczną kuchnią, to propozycja jeleniogórskiego biura architektonicznego SK Architekci.

Domek letniskowy na zgłoszenie

Brda o powierzchni zabudowy 34,8 m2, to idealny projekt na domek letniskowy na tzw. „zgłoszenie”, bez pozwolenia na budowę. Budowa drewnianego domku może zająć 3-4 tygodnie.

Aranżacja domku letniskowego

Domek letniskowy ma być odskocznią od codziennego życia. Dlatego warto urządzić go w taki sposób, aby w przyszłości stał się dla nas miejscem odpoczynku i relaksu, do którego chce się uciec po całym tygodniu spędzonym w mieście.

Kiedy dom znajduje się w urokliwym miejscu, to często jego największym atutem są duże okna. Przeszklenia na całą ścianę dają wrażenie większej przestrzeni i bliskości natury.

Ponadczasowe drewno i naturalne surowce

W tego typu domach znaczącą rolę odgrywa drewno. Jest doskonałym tłem dla mebli, pięknie współgra z tradycyjnymi materiałami, takimi jak kamień i cegła, a zestawienie go z metalem czy betonem, również da ciekawe efekty.

Harmonijne wnętrze

W wystroju zainspirować możemy się otaczającą przyrodą, pobliskim lasem czy strumykiem. W aranżacji warto użyć palety neutralnych kolorów i miękkich tkanin, takich jak len i wełna. Dzięki poduszkom i ciepłym kocom wnętrze staje się bardziej przytulne, a całość stanowić będzie harmonijną i delikatną kompozycję.

Tak naprawdę niewiele trzeba drewnianemu wnętrzu, aby olśniewało i zapraszało do wspólnego spędzenia czasu.

A jak Ty spędzasz swój wolny czas? Czy idea domku w malowniczej górskiej miejscowości jest Ci bliska?

5/5 - (34 votes)

O mnie

Cieszę się, że tu jesteś! Nazywam się Marta Sadowska. Sztuka kreowania przestrzeni, w której można poczuć się komfortowo, to moja największa pasja i jednocześnie sposób na życie. W swojej pracy łączę naturalne materiały, oryginalne wzornictwo i nietuzinkowe rozwiązania, a aktualne trendy przeplatam elementami nawiązującymi do zakorzenionego w tradycji rzemiosła – to mój przepis na przyjazne wnętrza prywatne oraz biznesowe, w których można się relaksować, odpoczywać lub efektywnie pracować.

Poznaj moją historię