Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA w Poznaniu 14-17.09.2021 r.

Podsumowanie Targów DREMA 2021

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, które odbyły się w dniach 14 – 17 września br. w Poznaniu stanowią największe i najważniejsze spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Europie Środkowo – Wschodniej.

Za nami intensywne cztery dni wypełnione spotkaniami,  pokazami i prezentacjami na stoiskach wystawców i na specjalnych strefach pokazowych.

To doskonała okazja do śledzenia najnowszych trendów w branży meblarskiej i drzewnej. W ciągu tych kilku dni mieliśmy okazję zapoznać się z nowinkami technicznymi, podejrzeć know-how liderów czy też spotkać nietuzinkowe osobliwości ze świata drewna.

Ekologia jest modna!

Szczególną uwagę zwiedzających przykuły również ekspozycje prac konkursowych, a mianowicie rowerów zgłoszonych do konkursu „Zbuduj rower z drewna” organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Dzięki młodemu pokoleniu ekologia wreszcie stała się modna. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprezentowali w ramach konkursu takie oto cuda 🙂

Za sprawą takich prac młodzi twórcy przyczyniają się do tego, że drewno wciąż zachwyca i oczarowuje swoim pięknem, a dzięki nowym technologiom ma coraz szersze zastosowanie już nie tylko w meblarstwie ale i w formie użytkowej. Osobiście mieliśmy okazję porozmawiać z twórcą drewnianego monocykla “GELO”, Bartoszem Urbaniakiem, studentem Technologii Drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Wydarzenia towarzyszące targom DREMA

Mimo wymagającej sytuacji rynkowej polski przemysł meblarski dowiódł, że jest strategiczną gałęzią polskiej gospodarki, notując kolejny rekordowy rok. Drugiego dnia targów DREMA odbył się VI Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble  – Konkurencyjna Polska” organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP i firmą Promedia. Tegoroczne hasło kongresu brzmiało: „DEKADA WYZWAŃ DLA POLSKIEJ BRANŻY MEBLARSKIEJ”.

Spotkanie kobiet związanych z branżą meblarską odbyło się 16 września 2021 i miało charakter warsztatowy. Zajęcia, w których miałam okazję wziąć udział, poświęcone były tematowi budowaniu marki osobistej i marki premium.

Bardzo cieszymy się, że uczestniczyliśmy w tak bogatym zarówno od strony merytorycznej jak i praktycznej międzynarodowym wydarzeniu.

5/5 - (31 votes)

O mnie

Cieszę się, że tu jesteś! Nazywam się Marta Sadowska. Sztuka kreowania przestrzeni, w której można poczuć się komfortowo, to moja największa pasja i jednocześnie sposób na życie. W swojej pracy łączę naturalne materiały, oryginalne wzornictwo i nietuzinkowe rozwiązania, a aktualne trendy przeplatam elementami nawiązującymi do zakorzenionego w tradycji rzemiosła – to mój przepis na przyjazne wnętrza prywatne oraz biznesowe, w których można się relaksować, odpoczywać lub efektywnie pracować.

Poznaj moją historię