Tapety w kwiaty to hit współczesnych aranżacji wnętrz

Kojąca moc natury

Poruszając się po miejskim, betonowo-szklanym labiryncie, żyjąc w pośpiechu, tęsknimy za przyrodą, za miękkimi liniami, harmonią w krajobrazie, za kolorami, które mają nas ukoić, a przede wszystkim za zielenią.

Dlaczego więc nie zaprosić tej całej ferii barw do naszych wnętrz? Do naszego domu, do którego wracamy po codziennych trudach…

Zieleń to kolor wywodzący się z natury, otaczanie się nim daje nam poczucie harmonii i spokoju, zatem idealnie pasuje do pomieszczeń, w których na co dzień odpoczywamy.

Współcześnie producenci tapet dostrzegli potrzebę kontaktu człowieka z naturą. Odpowiedzią na taki stan rzeczy jest szeroka oferta tapet obfitujących w motywy botaniczne, z egzotyczną roślinnością rozłożystych palm, całych wachlarzy paproci czy pędów bananowca na czele.

Współczesne trendy we wzornictwie

Kwieciste tapety na nowo podbijają nasze serca – pąki róż, peonie czy dalie w wersji XXL wciąż cieszą się niesłabnąca popularnością. Dzięki efektowi akwareli, prezentują się niczym martwa natura z malarskiego dzieła, znakomicie ożywiając nasze wnętrza.

Tapety w kwiaty pasują niemal do każdego pomieszczenia – salonu, sypialni czy przedpokoju, a dzięki użytej technologii przy ich produkcji – także do kuchni i łazienki.

Owszem, to odważne aranżacje, ale decydując się na taki krok, możemy mieć pewność, że dzięki nim nasze wnętrze stanie się bardzo eleganckie i wyrafinowane.

Motywy te możemy spotkać w tapetach takich firm jak Wall&Deco, czy też naszej rodzimej marki Wonderwall Studio, która swoją rozpoznawalność zawdzięcza głównie realistycznym motywom roślinno-kwiatowym, wzbogaconym o elementy faunistyczne – popularne flamingi, pawie, ptaki, motyle i żuki, które były hitem ubiegłorocznych tarów Warsaw Home. Oryginalność wzorów, zmienność motywów, wrażenie ruchu i dbałość o detale to główne atuty producenta.

Zaawansowana technologia produkcji tapet

Współczesne tapety, to połączenie zaawansowanej technologii, która zapewnia wysoką jakość i trwałość, jak również kunsztu artystycznego współpracujących ze sobą projektantów i artystów.

W porównaniu z tapetami papierowymi, tapety flizelinowe charakteryzują się podwyższoną trwałością i elastycznością.

Tapety odporne na wilgoć

Dodatkowo tapety te “nie boją się” wilgoci.

W wyniku oddziaływania wody nie deformują się i wysychają zachowując swoją poprzednią strukturę tłoczenia. Dzięki unikalnym właściwościom materiału, z jakiego są wyprodukowane, pod ich powierzchnią nie pojawi się pleśń, ani grzyb, mogący wywołać reakcje alergiczne.

Ale UWAGA: tapety, które regularnie będą miały styczność z wodą, na przykład pod prysznicem, należy zabezpieczyć dwukrotnie warstwą żywicy. Zabieg ten już przy kładzeniu płytek wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża, zastosowania folii w płynie, na którą położymy tapetę i finalnie zabezpieczymy żywicą.

Tapety dobrej jakości nie blakną od promieni słonecznych, są łatwe w czyszczeniu, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

W zgodzie z ekologią

Są przy tym ekologiczne, bowiem nie zawierają chloru, włókna szklanego  oraz innych szkodliwych dla człowieka substancji. Dzięki właściwościom trudnopalności są bezpieczne dla naszego życia, a specjalne powłoki bakteriostatyczne, dzięki którym bakterie nie rozmnażają się – chronią nasze zdrowie. Rozwiązania tego typu są szczególnie ważne w obiektach użyteczności publicznej, hotelach i restauracjach.

Nasze wnętrze – nasz świat

Z moich obserwacji wynika, że najchętniej tapetami dekorujemy pojedyncze ściany lub ich fragmenty, umieszczamy w ramach lub jako wypełnienie elementów sztukaterii.

Większość projektów nacechowana jest naszą indywidualnością, każdorazowo personalizujemy rozwiązania projektowe, w których ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

A jak wygląda Twój pomysł na kawałek własnej ściany?W

 

5/5 - (35 votes)

O mnie

Cieszę się, że tu jesteś! Nazywam się Marta Sadowska. Sztuka kreowania przestrzeni, w której można poczuć się komfortowo, to moja największa pasja i jednocześnie sposób na życie. W swojej pracy łączę naturalne materiały, oryginalne wzornictwo i nietuzinkowe rozwiązania, a aktualne trendy przeplatam elementami nawiązującymi do zakorzenionego w tradycji rzemiosła – to mój przepis na przyjazne wnętrza prywatne oraz biznesowe, w których można się relaksować, odpoczywać lub efektywnie pracować.

Poznaj moją historię